Doradztwo w zakresie prowadzenia szkoleń

Jeżeli komuś wydaje się, że będąc lektorem i zdobywając doświadczenie w pewnym momencie będzie mógł spocząć na laurach i korzystać tylko i wyłącznie ze zdobytych do tej pory umiejętności, to jest niestety w błędzie. To naturalne, że rola nauczyciela z biegiem czasu musi ulec zmianom, chociażby po to, by dostosować się do realiów panujących obecnie.

Na dzień dzisiejszy szkoły językowe prześcigają się w sposobach na przyciągnięcie nowych uczniów. W ramach zajęć oferowane są atrakcyjne wizualnie podręczniki, tablice interaktywne, nowoczesne technologie, aplikacje mobilne, platformy e-learningowe i wiele innych narzędzi, które mają pomóc słuchaczowi efektywnie uczyć się języka. Mimo tych wszystkich udogodnień, o motywację i skupienie uczestników jest w tej chwili trudniej niż kiedykolwiek. Są jednak nauczyciele, którzy potrafią temu zaradzić. Wykorzystują w nauce języków to, co jest najlepsze dla ucznia, tworząc nową jakość nauczania, czyli coaching językowy.

Coaching

językowy dla biznesu
i lektorów językowych

Nauczyciel języka a trener językowy

Zadaniem nauczyciela jest prowadzenie zajęć językowych, które spełniają oczekiwania ucznia lub grupy słuchaczy. Zdarzają się jednak sytuacje (i to coraz częściej), że nauka nie przebiega tak, jak powinna. Wyniki są nieadekwatne do przerobionego materiału i poświęconego przez lektora czasu. Nawet zmiana metod nauczania okazuje się bezskuteczna. Wówczas należy zmienić podejście i ze zwykłego lingwisty stać się także trenerem, który indywidualnie spojrzy na każdego kursanta i skupi się na jego naturalnych predyspozycjach. Coach ma za zadanie maksymalnie pomóc uczniowi w jego językowym rozwoju, pracując na czterech poziomach:

Mentalność

Wpływ myślenia słuchaczy na efektywność nauki języka obcego.

USUNIĘCIE BLOKAD

Opanowanie języka zależy od świadomej decyzji i prawidłowych przekonań słuchacza, a nie od książek, więku czy talentu.

Motywacja

Świadomość potrzeby oraz korzyści wynikające z nauki języka obcego.

WIZJA CELU

Uświadomienie powodów nauki języka obcego przekłada się na realne korzyści i wartości z jego opanowania.

Wiedza

Sposoby na skuteczną naukę wypracowane latami doświadczeń.

SKUPIENIE

Maksymalne wykorzystanie możliwości umysłowych słuchacza dla szybszej i lepszej nauki wybranego języka obcego.

Trening

Systematyczne usuwanie przeszkód stojących na drodze do sukcesu.

AKTYWNE ZAJĘCIA

Jakościowy i systematyczny trening kształtuje charakter i pozwala budować silne, a także zdrowe poczucie wartości u ucznia.

Specjalizujemy się w coachingu i mentoringu językowym. Sposób komunikacji prowadzonej przez naszych specjalistów pomaga osobom uczącym się języków obcych pozbyć się ograniczających przekonań, nabrać pewności siebie i zmotywować do dalszej nauki języka obcego. Naszym doświadczeniem pragniemy się podzielić także z innymi lektorami, którzy z taką samą pasją traktują swoją pracę. Zdobycie tej nowej kompetencji pozwoli Wam spojrzeć na język z szerszej perspektywy.

Język biznesu na wyciągnięcie ręki

Administratorem danych osobowych jest Szkoła Języków Obcych Enjoy z siedzibą w Warszawie przy ul. Korkowej 163A lok. 173. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu obsługi zapytania i identyfikacji nadawcy. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.