Testy i egzaminy językowe

Pracodawcy wymagają biegłej znajomości języka angielskiego, a zagraniczne uczelnie nie przyjmą kandydata na studia bez odpowiedniego poziomu tego języka. Nawet jeśli uważacie, że świetnie mówicie, czytacie i piszecie po angielsku to i tak potrzebujecie certyfikatu, aby to udowodnić.

Chcecie zatem zrobić certyfikat z języka angielskiego, ale wciąż zastanawiacie się, do którego egzaminu powinniście podejść? Krótko przedstawimy Wam specyfikę tych najbardziej popularnych, czyli International Language Testing System (IELTS), Test Of English as a Foreign Language (TOEFL), a także najbardzie popularny – egzamin Cambridge (m.in. FCE, CAE i CPE).

IELTS

International Language Testing System to egzamin mocno rozpoznawalny w Wielkiej Brytanii i stanowi odpowiedni dokument dla osób starających się o pracę lub miejsce na uczelni wyższej.

TOEFL

Test Of English as a Foreign Language to egzamin, który jest akceptowany przez wszystkie instytucje w USA. Jego wynik jest potrzebny osobom ubiegającym się o wizę, pracę lub wstęp na studia.

Cambridge

Cambridge to egzamin, którego wynik jest ważny do końca życia, jego wynik świadczy o wydaniu dyplomu. Certyfikat wydaje Cambridge English Language Assessment (przy Uniwersytecie Cambridge) w Anglii.

Chcecie zatem zrobić certyfikat z języka angielskiego, ale wciąż zastanawiacie się, do którego egzaminu powinniście podejść? Krótko przedstawimy Wam specyfikę tych najbardziej popularnych, czyli International Language Testing System (IELTS), Test Of English as a Foreign Language (TOEFL), a także najbardzie popularny – egzamin Cambridge (m.in. FCE, CAE i CPE).

Cambridge

Jedną z największych różnic między certyfikatami jest ich termin ważności. Certyfikaty Cambridge są ważne do końca życia, a ich posiadanie można wpisać sobie w CV. Egzamin weryfikuje Wasze umiejętności w pisaniu, czytaniu, a także słuchania ze zrozumieniem i mowy. Poziom biegłości językowej ustalany jest przez CEFR (Common European Framework of Reference for Languages), od A1 do C2, gdzie B2 odpowiada certyfikatowi FCE (First Certificate English), C1 można zdobyć zdając CAE (Cambridge English: Advanced), a C2 zdając Certificate of Proficiency in English (CPE).

IELTS i TOEFL

Certyfikaty IELTS i TOEFL sprawdzają Waszą znajomość angielskiego w danym momencie, a wyniki są ważne jedynie przez dwa lata. Przystępując do IELTS i TOEFL otrzymacie dyplom ze swoim wynikiem, bez znaczenia dobrym czy słabym. To kolejna różnica pomiędzy egzaminem Cambridge, którego dyplom wystawiany jest tylko w przypadku wyniku pozytywnego. Certyfikat TOEFL wydawany jest przez amerykańską organizację non-profit Educational Testing Service (ETS), natomiast certyfikat IELTS wspólnie przez British Council, IDP Education i Cambridge English Language Assessment.

English for Business (EFB)

A skoro nasze usługi kierujemy do biznesu, warto wspomnieć także o egzaminie EFB (English for Business). Jest to najważniejszy z dokumentów zaświadczających o wysokich umiejętnościach używania języka angielskiego w biznesie. Nie należy on do najłatwiejszych, gdyż został skonstruowany w taki sposób, aby wiernie odtwarzać sytuacje, rozmowy, spotkania, czy wymiany korespondencji możliwe w pracy w środowisku biznesowym.

Przygotowania są zatem kluczem do sukcesu. Potraktujcie każdy z egzaminów poważnie i nie przekładajcie nauki na później. Jeżeli chcecie podciągnąć swój angielski i osiągnąć najlepszy z możliwych wyników, to idealnym rozwiązaniem będzie nasz kurs językowy, opracowany przez specjalistów Enjoy.

Język biznesu na wyciągnięcie ręki

Administratorem danych osobowych jest Szkoła Języków Obcych Enjoy z siedzibą w Warszawie przy ul. Korkowej 163A lok. 173. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu obsługi zapytania i identyfikacji nadawcy. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.