Magda

Magda M.
LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

O mnie
Nastawiona jest na konkretne rezultaty. W swojej pracy chętnie wykorzystuje innowacyjne metody, aby wspomóc proces nauczania. Skupia się głównie na rozwijaniu umiejętności mówienia oraz przełamywania barier językowych. Jest ogromnym zwolennikiem metody CLIL (Content and Language Integrated Learning), która pozwala na zdobywanie wiedzy o świecie przy jednoczesnym użyciu języka obcego. „To technika najbardziej przyjazna dla ludzkiego mózgu. Słuchacz nie uczy się wyrażeń narzuconych przez autora książki, lecz podążą za swoimi pasjami, np. piłką nożną, przyrodą, historią, i tak dalej. A to wszystko 'bezboleśnie’, ponieważ pod przykrywką czegoś naprawdę superinteresującego” – przekonuje Magda. „Na moich zajęciach uczniowie są aktywnie zaangażowani w ćwiczenia i to oni decydują, jak mają wyglądać ich lekcje” – dodaje. Potrafi skutecznie motywować do nauki poprzez dostosowanie materiałów do indywidualnych potrzeb każdego ucznia.
W czasie wolnym uwielbia podróże, zarówno te bliższe, jak i dalsze. Kocha kontakt z przyrodą i zwierzęta, a także łatwo nawiązuje i buduje nowe relacje z ludźmi. Wszystkie te cechy sprawiają, że nauka z Magdą staje się niezwykłą przygodą i wielką przyjemnością.

  • Pedagogika – edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach),
  • Graduate Programme in Teaching English to young learners (Uniwersytet Warszawski).

Szkolenia i certyfikaty:

– Publikacja: Zeszyty Kieleckie ,,Edukacja wczesnoszkolna. Organizowanie środowiska uczenia się pod redakcją Zuzanny Zbróg” nr 4/2019. ,,Organizacja zajęć ze względu na style uczenia się”.

– Kurs animatora z zakresu pedagogiki zabawy „W ramach programu rozwoju kompetencji drogą twórczego rozwoju studentów UJK, Kielce, luty 2019 r.”

– IV Congreso Internacional Sobre Educación Bilingue – uczestnictwo w 30-sto godzinnym kongresie, poświęconym nauczaniu dwujęzycznemu oraz metodzie CLIL, którego wynikiem jest otrzymany certyfikat, Hiszpania, Córdoba 9.11.2019 r., w ramach półrocznej wymiany z programu Erasmus+.

– Certyfikat: Uczestnictwa w konferencji Teachers4Teachers – 5 sesji poświęconych nauczaniu dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz strategiom nauczania języków obcych, Kielce, marzec 2019 r.

– Certyfikat: Aktywne słuchanie muzyki metodą Batii Strauss – w ramach programu rozwoju kompetencji drogą twórczego rozwoju studentów UJK, Kielce, lipiec 2018 r.

– Certyfikat: Szkolenie z zakresu Integracji Sensorycznej w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w ramach programu rozwoju kompetencji drogą twórczego rozwoju studentów UJK, Kielce, styczeń 2018 r.

– Certyfikat: Diagnoza w Terapii Integracji Sensorycznej – w ramach programu rozwoju kompetencji drogą twórczego rozwoju studentów UJK, Kielce, marzec 2019 r.

– Certyfikat: Dziecko z cechami autyzmu w grupie rówieśniczej – wyzwania dla rodziców i pedagogów – w ramach praktyk w Dziennym Ośrodku terapeutycznym dla dzieci z Autyzmem Planeta A oraz w Niepublicznym Przedszkolu BAJA PATATAJA w Kielcach, ul. Prosta 13/1b, z Udziałem dr Karola Bidzińskiego, Kielce, kwiecień 2017 r.

O skutecznych metodach nauczania swoje pierwsze doświadczenia zdobywała już na praktykach studenckich. Miała okazję pracować w przedszkolu, szkołach podstawowych oraz z klientem indywidualnym, dlatego praca z dziećmi i dorosłymi nie ma dla niej tajemnic. Z Enjoy związana od 2020 roku.