Przez wiele lat posiadaliśmy niemalże uczulenie na języki naszych najbliższych sąsiadów. Historia naszego kraju pozostawiła wielopokoleniowe piętno, które objawiało się między innymi w postaci niechęci do języków: niemieckiego i rosyjskiego. Stąd też niewiele osób chciało się ich uczyć. Kolejne lata jednak mijały i ta obsesja na szczęście odchodzi w zapomnienie. Dziś mnóstwo młodych ludzi pragnie poznać język naszych sąsiadów ze Wschodu, jak i Zachodu.
Dlaczego – po wielu latach – te dwa języki powracają ponownie do łask? Powodów jest oczywiście wiele, zarówno indywidualnych, jak w ujęciu ogólnokrajowym. My skupiliśmy się na tych podstawowych, które mają szansę Was przekonać do zgłębiania wiedzy na ich temat. Poniżej przedstawiamy listę powodów, dla których warto uczyć się języka naszych sąsiadów:
będziesz miał większe szanse na znalezienie pracy za granicą i w Polsce lub rozwinąć dotychczasową karierę zawodową;
będziesz mógł swobodnie zwiedzać piękne i ciekawe miejsca oraz poznawać nowych ludzi;
staniesz się „Nowoczesnym Europejczykiem”, któremu przyświeca zasada: znaj język ojczysty, język sąsiada i język angielski;
przyczynisz się do zdjęcia odium przeszłości, zachęcając tym samym sąsiadów do nauki języka polskiego;
niemiecki i rosyjski to języki światowej literatury, muzyki i filozofii. Zdobędziesz dostęp do znanych i cenionych na świecie oryginalnych dzieł.
Motywacje mogą być różne: nauka, kariera, literatura, życie towarzyskie, ciekawość świata – to wszystko może popchnąć Was do nauki języka niemieckiego lub rosyjskiego. A jeśli się na nią zdecydujecie, to na pewno nie będziecie żałować. Skąd ta pewność? Ponieważ nie znaleźliśmy żadnych minusów