Rozpocznij przygodę z angielskim online

W czasach pandemii zdecydowanie najlepszym sposobem na skuteczną naukę angielskiego w warunkach domowych są lekcje online organizowane przez profesjonalne szkoły językowe. Formuła takich zajęć zasadniczo nie odbiega od kursów stacjonarnych:
✅ nauka odbywa się w czasie rzeczywistym i jest w pełni interaktywna;
✅ podczas rozwiązywania pracy domowej uczeń otrzymuje informacje na temat jej poprawności;
✅ zajęcia mogą odbywać się w grupach lub indywidualnie.

👩‍🏫 To tylko nieliczne zalety nauki języka obcego z lektorem lub native speakerem ale… online. Dodatkowo, taka forma lekcji nie wymaga instalacji specjalnego oprogramowania czy zakupu dodatkowych materiałów szkoleniowych, a jedynie dostępu do Internetu, kamerki i mikrofonu. Nie potrzebne są podręczniki, zeszyty ćwiczeń czy inne przybory edukacyjne. Nie wymagane są także słuchanki lub inne dodatki umożliwiające osłuchanie się z językiem, gdyż w trakcie wirtualnych zajęć ma się kontakt z żywym językiem.

Jeżeli jednak zajęcia z lektorem lub native speakerem odbywają się nieregularnie albo rzadko, kontakt z językiem powinno się uzupełniać na bieżąco w inny sposób. W tym celu warto oglądać anglojęzyczne wiadomości, programy, seriale czy filmy bez polskiego lektora. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z językiem angielskim powinny dodatkowo wspomagać się polskimi, a następnie angielskimi napisami. Czyli robić jak najwięcej, aby kontakt z językiem nie został przerwany.

➡️ Miejmy jednak na uwadze, że codzienna styczność z anglojęzycznymi filmami i piosenkami nie przyniesie pożądanych efektów bez systematycznej nauki w bardziej tradycyjnej postaci. Lekcje z doświadczonym nauczycielem języka obcego są podstawą, a aplikacje internetowe, filmiki na YouTube, piosenki lub filmy traktujmy jako dodatek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *