Ucz się angielskiego w każdym wieku

👩‍🦳 👩‍🦲 Dzisiejsi seniorzy dzielą się na dwie ewidentnie wyróżniające się grupy:
➡️ na takich, którzy uważają emeryturę za swoistą poczekalnię bo nic już ich nie czeka i żyją wspomnieniami;
➡️ oraz na takich, którzy dopiero na emeryturze dostali zastrzyk niecodziennej energii i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

To właśnie Ci drudzy korzystają z uroków życia, uczęszczają na Uniwersytety Trzeciego Wieku, zwiedzają świat, poznają nowych ludzi i uczą się języków. Zamknięcie życia zawodowego przyszło im bez większego problemu lub stopniowo ale systematycznie zmniejszali godziny pracy, by uniknąć nagłej pustki. Teraz spędzają miło czas bez żadnych obowiązków, kontynuując swoje dotychczasowe pasje i otwierając się na nowe.

Są jednak i tacy, którzy pogodzili się z faktem, że nie znają języków i twierdzą, że na naukę jest już za późno. Zachęcani do spełniania pasji lub zapisania się na kurs angielskiego, twierdzą, że teraz jest już za późno, żeby zaczynać coś od nowa. A przecież – zarówno na pasje, jak i naukę – nigdy nie jest za późno!

👩‍🏫 Obie grupy muszą wiedzieć, że wcale nie trzeba się zapisywać na kurs językowy z nastolatkami, czego często obawiają się osoby dojrzałe. Z powodzeniem można uczyć się w zaciszu własnego domu – z lektorem, który dojedzie w każde miejsce, a także online. Takie zajęcia mogą odbywać się pojedynczo lub grupowo, np. z małżonkiem, przyjaciółką, córką, wnukiem lub sąsiadem. Ważne, aby taka osoba czuła się komfortowo.

🇬🇧 Pamiętajmy, że brak chociażby podstawowej znajomości języka angielskiego z pewnością negatywnie wpływa na jakość życia w każdym wieku. Dlatego każda próba zmotywowania seniorów do nauki tego języka jest niezwykle cenna. Może by tak zatem – i to na zbliżające się święta – zamiast kolejnego pudełka herbaty, zestawu do kąpieli czy ramki ze zdjęciem podarować dziadkom lekcje języka obcego? Dzięki elastycznym możliwościom voucherów Enjoy każdy z obdarowanych seniorów będzie mógł samodzielnie, we własnym tempie, krok po kroku zgłębiać tajniki angielskiego. Przed dokonaniem wyboru najlepiej skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci, a także – jeżeli nigdy nie korzystałeś z lekcji w Enjoy – opowiemy Ci, jak wyglądają nasze zajęcia i co nas wyróżnia spośród innych szkół językowych:
• tel.: +48 22 224 65 45
• mail: biuro@enjoy-school.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *